Blog
Odkrywając bogactwo smaków i aromatów polskiej kuchni, coraz więcej osób sięga po naturalne produkty, które mają wiele korzyści dla zdrowia. Jednym z takich produktów jest miód – słodki nektar, który od wieków zajmuje szczególne miejsce na naszych stołach.
Fakt, że miód jest zdrowym i pysznym produktem jest znany już od dawna. Niewiele osób wie jednak, że ogromne właściwości prozdrowotne ma także tzw. pierzga pszczela.
Miłośnicy miodu dobrze wiedzą, że występuje on pod wieloma różnymi postaciami. Jedną z ciekawych propozycji jest miód gryczany. Czym się on charakteryzuje? I jakie są zalety wynikające z jego spożywania? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Miód jest ceniony i stosowany w wielu polskich domach. Zazwyczaj jednak sięgamy po tradycyjne, powszechnie dostępne propozycje, takie jak miód lipowy, miód wielokwiatowy, czy miód rzepakowy. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele innych rodzajów miodu, które wyróżniają się doskonałymi walorami smakowymi i właściwościami prozdrowotnymi. Jedną z takich propozycji, która stanowi bogactwo korzystnych dla naszego organizmu składników, jest miód faceliowy. Czym wyróżnia się ten produkt? I jakie są jego zalety? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Pyłek kwiatowy jest naturalnym źródłem licznych składników odżywczych. Znajdujemy w nim m.in. witaminę E, witaminy z grupy B oraz fosfor czy potas. Jego działanie jest od bardzo dawna doceniane przez medycynę naturalną ze względu na liczne dobroczynne dla zdrowia właściwości. Kiedy warto po niego sięgnąć i w jakich sytuacjach się sprawdzi?
Miód i jego dobroczynne właściwości dla naszej urody były znane już od zamierzchłych czasów. Nadal jest to naturalny składnik, który leczy wiele infekcji, ale również pojawia się w kosmetykach. Możemy wykonać z niego również domowe produkty, które będą w wyjątkowy sposób oddziaływać na naszą skórę. Jakie działanie ma miód w odniesieniu do naszej skóry?
Doprawdy trudno byłoby sobie wyobrazić kuchnię bez miodu. Składnik ten ma po pierwsze cudowny, słodki smak, który doskonale nadaje się do tego, żeby doprawiać potrawy i napoje. Świetnie sprawdza się jako zamiennik cukru – ma znacznie bogatszy smak od niego, a słodzi równie dobrze. Walory smakowe nie są jednak jedynymi czynnikami, które decydują o popularności miodu.
Miód to produkt spożywczy naturalnego pochodzenia, który warto na stałe wprowadzić do jadłospisu. Nie tylko ze względu na jego szerokie możliwości zastosowania, ale przede wszystkim dlatego, że jest to żywność o korzystnych właściwościach zdrowotnych. Zawiera aminokwasy, minerały (potas, żelazo, wapń) oraz witaminy (B1, B2, B6, C, H, kwas pantonenowy i foliowy). Cechuje się działaniem bakteriobójczym (za co odpowiada nadtlenek wodoru), a każdy z jego rodzajów posiada inne właściwości. Co warto wiedzieć o miodach i ich rodzajach?
Miód posiada wiele właściwości leczniczych oraz wzmacniających organizm. Aby wykorzystać jego wszystkie zalety, należy go odpowiednio przechowywać. Miód w słoikach można magazynować przez długi czas, choć należy wziąć pod uwagę, że jego konsystencja zmienia się wraz z upływem czasu. Ta przechodzić może ze stanu płynnego w skrystalizowany. Czy da się temu zapobiec? I czy właściwie miód może się zepsuć?