Jakie zastosowanie ma pierzga pszczela?
Fakt, że miód jest zdrowym i pysznym produktem jest znany już od dawna. Niewiele osób wie jednak, że ogromne właściwości prozdrowotne ma także tzw. pierzga pszczela.
Co to jest pierzga pszczela?
Pierzga pszczela to substancja złożona z zakonserwowanego i przetworzonego przez pszczoły pyłku kwiatowego. Występuje w postaci twardych grudek o nieregularnych kształtach i dojrzewa, a następnie fermentuje w ulu. Można ją kupić w naszej rodzinnej pasiece Fujarskich.
Pierzga jest ciekawym produktem o niezwykłych właściwościach. Zawiera m.in. węglowodany, białka, aminokwasy egzogenne, a także witaminy (A, C, E, D, K, B1, B2, B3, B6, B7, B12) i cenne substancje, w tym fosfor, żelazo, krzem i mangan.
Jak stosować pierzgę pszczelą?
Pierzga jest naturalną substancją, której można używać na wiele sposobów. Wygodną formą są m.in. napary spożywane na czczo. Kuracja powinna odbywać się systematycznie, najlepiej codziennie, tak by organizm odniósł jak najwięcej korzyści z dobroczynnych właściwości produktu pochodzącego od pszczół.
Ostrożność powinny zachować osoby cierpiące na alergię i astmę. W ich przypadku przyjmowanie pierzgi należy rozpocząć od małych ilości produktu.
Po co stosować pierzgę pszczelą?
Pierzga pszczela ma szerokie zastosowanie:
- wpływa pozytywnie na utrzymanie dobrego stanu włosów, skóry i paznokci,
- dzięki antyoksydantom wykazuje działanie przeciwstarzeniowe,
- wykazuje działanie przeciwnowotworowe,
- wzmacnia organizm i poprawia działanie układu odpornościowego,
- działa korzystanie na wątrobę, a co za tym idzie, przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu,
- sprawdza się przy problemach z bezsennością i brakiem apetytu,
- działa zbawiennie na układ nerwowy i układ pokarmowy,
- może być stosowana przez sportowców, jako sposób na regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym.